TunnetusÜksus/PerceptionUnit | Esinemised | Uudised | Kirjutis: Loov Nõmme esitleb |


       Esinemised     Looming     Üksus     Loov Nõmme esitleb


1. septembril 2016, kell 19.00 Von Glehni Teatris (pärnu mnt. 326)
Kuni 19 aastastele õpilastele sissepääs TASUTA!


ansambli
TUNNETUSÜKSUS
improvisioonid

Mart Soo - kitarr, elektroonika
Rivo Laasi - basskitarr, elektroonika
Mart Süda - saksofon, klarnet
Arno Arrak - löökriistad
Eve Laasi - t?ello

Piletid saadaval Piletilevis ja tund enne kohapeal
Tavapilet 7 eurot, pensionär 5 eurot
Kuni 19-aastastele õpilastele sissepääs 1. septembri puhul tasuta!

Avatud kohvik-baarIMPROVISIOONID - see tähendab muusikat, kus määratlematu kõrval võib ära tunda tugevaid vihjeid Hiinale ja Jaapanile, kuulda Euroopa ja klassikalise muusika elemente, rokki, Siberi ?amaani loitsusid ja veel paljugi muud. Muusikud laval vaatavad nii sügavale endasse, et selle peegeldus helides liigutab kindlasti ka kuulajate südameid ja hinge. Jüri Arraku sõnul seisab Tunnetusüksuse muusika ida ja lääne piiril nagu eesti rahvaski, kes on idast tulnud ja lääne piirile püsima jäänud.

Tunnetusüksus alustas aastal 1988. Aastate jooksul on välja antud 3 CD-plaati ja üks kassett - "Tabor on the Moon" (1998), "Ida ja Lääne Vahel" (2006) ja duubelplaat "Global Mango Free" ja "Story of Whraktalia" (2013), ning koostööd on tehtud paljude huvitavate Eesti ja maailma muusikutega nagu Siiri Sisask või Lisa Karrer ja David Simons. Tunnetusüksuse liikmed on ka eraldi mitmete teiste muusikakollektiividega tuntust saanud, näiteks Mart Soo Weekend Guitar Trio ja Mart Süda Sõpruse Puiestee ridades.

Ansambli aktiivsed ajad on jäänud küll aastate taha ja eelmine kontsert toimus pärast mitmeaastast pausi Eesti Rahva Muuseumis aastal 2013, kuid improvisatsioon on muusikutele endiselt väga südamelähedane ning vahepealsed aastad on andnud juurde nii materjali, kogemust kui ka vilumust.

Tunnetusüksuse fännidel on nüüd harukordne võimalus näha ansamblit taas koos, sest kuigi ollakse endiselt lähedased sõbrad, on elu mõned muusikud Eestist suisa ära viinud, teistel on aga raske leida aega oma tihedasse esinemiskavasse.